Szukasz ciekawych pamiątek z Kurpi?

Jesteś w dobrym miejscu!

Nasze pamiątki zawierają wzory i motywy kurpiowskie. Projektowane przez nas cudeńka produkujemy na terenie Polski. To dobry prezent dla Kurpia lub od Kurpia, również tego, który już na Kurpiach nie mieszka. Świetny prezent dla zakochanych w Kurpiowszczyźnie oraz dla tych, którzy odwiedzają nas służbowo w pracy.

Każdy z naszych produktów posiada własną historię - poznasz ją na stronie z produktami lub na facebooku.

W poszukiwaniu inspiracji na kolejne pamiątki przekopujemy archiwa muzeum etnograficznych i korzystamy z pomysłów samych Kurpsiaków. Masz pomysł na pamiątkę? Napisz do nas. A może chcesz wstawić swój produkt do naszego sklepu? Pisz tym śmielej.

W zeszłym roku z naszymi pamiątkami trafiliśmy do setek miłośników Kurpiowszczyzny. Za pośrednictwem naszego sklepu, facebooka, instagrama, produktów w sklepach w Myszyńcu i Ostrołęce, a także podczas imprez regionalnych w Łysych, Myszyńcu czy Kadzidle. Mamy ponad półtora tysiąca fanów, dla których projektujemy nowe produkty - każdy z własną historią. A dzięki naszym fanom pamiątki trafiają też za granicę: do USA, Ausralii, Szwajcarii czy Portugalii.

Adam%20i%20Micha%C5%82.png

Pochodzę z Myszyńca i nazywam się Michał Parda. Pamiątki kurpiowskie produkuję razem z Adamem Augustyniakiem. On nie jest z Myszyńca. Jest z Ciechanowa. Ani on, ani ja nie posiadamy stroju kurpiowskiego, choć kiedyś w zespole tańczyliśmy. Nie mówimy też płynnie gwarą, choć ją rozumiemy i potrafimy zaciągać po kurpiowsku. Ja lubię jeździć po świecie i poznawać nieznane. Każdego roku odwiedzam 12 krajów. To akurat bardzo kurpiowskie, bo Kurpie świata byli i są ciekawi. Adam uwielbia wędkować. To też kurpiowskie, ryby były ważnym elementem urozmaicającym dietę Kurpiów. Nie wiemy o Kurpiach wszystkiego, ale wiemy sporo. Wiemy sporo ciekawych rzeczy, bo Kurpie to pioruńsko ciekawy kawałek świata i moja mała ojczyzna. Uważamy, że należy się nią chwalić i być dumnym z bycia Kurpiem. Po to tworzymy pamiątki. W różnych formach, by trafiały do różnych osób. Dokładamy swoją cegiełkę, by nie tylko kurpiowskie nie zaginęło, ale przede wszystkim by trafiło do jak największej rzeczy ludzi na świecie.

Chcesz otrzymywać od nas regularnie informacje o nowych produktach oraz działaniach, których się podejmujemy by promować nasze regionalne skarby? Zostaw swojego maila poniżej: